sport08:35, 26.03.2019Izvor: Radio Kontakt plus

Kosovo i Srbija izvukli po bod u kvalifikacijama za EP

Kosovo je u Prištini igralo nerešeno 1-1 sa Bugarskom, dok je Srbija u Portugalu identičnim rezultatom odolela favorizovanim domaćinima.

kosovo-i-srbija-izvukli-po-bod-u-kvalifikacijama-za-ep

Susret između Kosova i Bugarske se igrao na stadionu Fadilj Fokri u Prištini, a meč je završen bez pobednika pošto su obe reprezentacije postigle po jedan gol.

Bugari su preko Božikova u 39. minutu poveli, iako je Kosovo imalo veći posed lopte i terensku inicijativu. Do izjednaćenja su došli preko Zenelija u 61. minutu utakmice.

Bio je to susret drugog kola Grupe A  kvalifikacionog ciklusa za EURO 2020.

Fudbalska reprezentacija Srbije osvojila je bod na gostovanju Portugalu u prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020, meč je završen rezultatom 1:1.

Sledeća utakmica Srbije u okviru Grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo igraće se 7. juna protiv Ukrajine, na gostujućem terenu.

Tagovi: Sport