sport20:32, 17.06.2019Izvor: MozzartSport

Peta titula u nizu za Crvenu zvezdu!

Peta titula u nizu za Crvenu zvezdu! Ukupno 20. titula u istoriji. Crveno-beli su šampioni Srbije, a to su (p)ostali tako što su uzeli meru Partizanu u gostima rezultatom 76:75.

peta-titula-u-nizu-za-crvenu-zvezdu

Na taj način ekipa Milana Tomića povezala je titule u ABA ligi i Superligi.

U potpuno ludoj utakmici u kojoj je bilo svega i svačega, pa čak i udara groma, odlučio je koš Bilija Berona u poslednjoj sekundi posle ulaza.

Veoma uspešna sezona za Zvezdu koja je ponovo šampion Srbije, a sledeće sezone će igrati i u Evroligi.

Partizan mora da se zadovolji osvojenim Kupom i polufinalem ABA lige.

Imali su crno-beli šansu da se odlepe, imali su u prvom poluvremenu i 14 poena prednosti, ali ništa to nije smetalo Crvenoj zvezdi da dođe do šampionske krune.

Čak je u poslednjoj deonici postojao prekid zbog prokišnjavanja izazvanog navodno udarom groma.

Meč je nastavljen u jedva regularnim uslovima, igralo se poen za poen.

U poslednji minut Partizan je ušao sa dva poena prednosti, ali je Beron izjednačio. Pejdž je pogodio dva slobodna bacanja, a onda je Beron dao 2+1.

Partizan je imao napad, a Renfro je pogodio za dva. Na 13 sekundi do kraja Zvezda je napala, Beron je protutnjao do koša i pogodio za titulu!

A kako drugačije je moglo sve da reši, nego u neizvesnoj završnici...

Najkorisniji igrač crveno-belih u četvrtoj utakmici finala Superlige Srbije je Amerikanac Bili Beron, koji je postigao 21 poen, uz dve asistencije i indeks korisnosti 19.