sport17:55, 23.06.2019Izvor: Radio Kontakt Plus, Mozzart Sport

Srpski cunami oduvao Hrvatsku, "Delfini" osvojili Svetsku ligu!

Kakav meč, kakvo nevreme, verovatno jedno od najvećih u istoriji vaterpolo igre, ali kakvo slavlje selekcije Srbije! "Delfini" su u fantastičnom finalu, zahvaljujući golu Filipa Filipovića iz peterca 17 sekundi pre kraja stigli do pobede i trojefa u Svetskoj ligi, koji znači i plasman na Olimpijske igre u Tokiju naredne godine - 12:11.

srpski-cunami-oduvao-hrvatsku-srbija-osvojila-svetsku-ligu

Prava ratnička bitka, dve najbolje svetske selekcije u ovom trenutku, viđena je na Tašmajdanu.

Hrvati su krenuli agilnije, na početku druge četvrtine imali su velika tri gola prednosti (4:1), dok su se "Delfini" sve do sredine drugog perioda tražili u napadu, a onda su serijom 5:0 do poluvremena poveli sa velikih 6:4, golovima Mandića (dva puta), Mitrovića, Filipovića i Prlainovića.

Ipak, "Barakude" se nisu predavale. Buljubašić se postarao za smanjenje rezultata u finišu prvog poluvremena, a onda su golovima Vukčevića i Fatovića vratili vođstvo u trećoj četvrtini (7:6). Tek tada se razvila velika borba na Tašmajdanu. Mandić je sa penala izjednačio na 7:7, ali je Bušlje obezbedio vođstvo ljutom rivalu pred poslednji period.

Fantastičnim golom Jakšića, posle lucidnog dodavanja Filipovića stigli smo do izjednačenja, ali smo zaspali u odbrani, što je iskoristio Vrlić i ponovo vratio prednost Hrvatskoj (9:8). Otpor protivnika nije slomila ni fenomenalna šrauba Dušana Mandića četiri i po minuta pre kraja meča, pošto su Hrvati odmah vratili vođstvo u svoje ruke.

Ipak, kada je trebalo da se prelomi meč na scenu je stigao Filipović i sa dva pogotka rešio pitanje pobednika.

Filipović i Mandić su sa po četiri pogotka bili najefikasniji u pobedničkom timu, dok su po jedan postigli Ćuk, Jakšić, Prlainović i Mitrović.

Sa druge strane, Ante Vukčević je postigao pet golova, dok je Fatović postigao dva. Po jednom su u strelce upisali Joković, Buljubašić, Bušlje i Vrlić.

Tagovi: Srbija