sport21:03, 05.05.2019Izvor: Radio Kontakt plus, MozzartSport

Zvezdina 30. titula!

Fudbaleri Crvene zvezde odbranili su titulu šampiona Srbije, pošto su u 32. kolu savladali Mladost iz Lučana rezultatom 1:0 i na taj način postali nedostižni za svoje konkurente. Ekipa Partizana veoma je blizu mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, pošto je došla do preokreta od 2:1 protiv kruševačkog Napretka.

zvezdina-30-titula

Ako je neko zaslužio da overi šampionsku titulu na stadionu Rajko Mitić, onda je to Milan Pavkov! Čovek koji je doneo mnogo toga lepog Crvenoj zvezdi u ovoj sezoni, bio strelac spektakularnih golova koji su dizali Marakanu na noge, zasluženo je pogodio i za overu najvažnijeg trofeja u ovoj sezoni - 1:0 (0:0).

Trener Vladan Milojević je snažnog diva iz Begeča ubacio na teren u poslednjih pola sata, onda kada je bilo jasno da crveno-belima protiv Mladosti treba dodatna snaga i odlučnost u šesnaestercu.

Crveno-beli su dodali gas u završnici i bez obzira na brojčani deficit na terenu zbog isključenja Gobeljića u 70. minutu uspeli da stignu do dragocenog pogotka.

Ogromne zasluge idu na račun Dušana Jovančića, koji je na sjajan način povukao kontranapad u ključnom 82. minutu, u pravom trenutku uposlio Gajića na desnom boku, a ovaj sa golom spojio Pavkova.

Partizan je bio na ivici ponora protiv Napretka, kojeg u prvenstvu nije dobio dve godine. Kruševljani su poveli u Humskoj golom Andreja Ilića u 20. minutu. Ali Partizan je u 63. prvo izjednačio preko Danila Pantića a na asistenciju Saše Ilića, dok je u trećem minutu nadoknade Šćekić postigao gol, koji je priznat iako su se gosti bunili smatrajući da lopta nije prešla celim obimom gol liniju.

Partizan je četvrti na tabeli sa 36 bodova, a zahvaljujući pobedi Zvezde odlepili su se od Mladosti i sada imaju četiri boda više.