00:07, 28.08.2019Izvor: N1

Crvena zvezda ponovo sija na evropskom nebu

Crvena zvezda drugi put zaredom plasirala se u Ligu šampiona, pošto je i u drugom meču plej-ofa protiv Jang Bojsa odigrala nerešeno, ali ovog puta 1:1 i zbog više golova u gostima otišla dalje.

crvena-zvezda-ponovo-sija-na-evropskom-nebu

Uspela je Crvena zvezda ono što nijednom srpskom klubu nije pošlo za rukom, da dve godine zaredom igra u elitnom klupskom takmičenju Evrope. Iako je meč završen 1:1, može se reći da su crveno-beli potpuno zasluženo došli do novog učešća u grupnoj fazi. Da nije bilo nesrećnog kiksa Bena u 82. minutu praktično ova utakmica ne bi imala obrise drame.

Četa Vladana Milojevića prikazala je defanzivnu perfekciju, što je zaštitni znak ekipe od kada je vodi ovaj trener. Uspešno su zatvoreni svi prilazi golu, u vazduhu su gospodarili Milunović i Degenek, a Marko Marin ponovo je bio nezaustavljiv pokretač svih akcija. Jang Bojs je napadao sve vreme, ali osim nekoliko polu-opasnih situacija, švajcarski šampion nije imao šanse u rangu onih stopostotnih.

A u 60. minutu Marakana je eksplodirala. Izuzetna akcija gotovo čitavog tima. Kanjas, koji je razbio potpuno vezni red Švajcaraca, oduzeo je loptu na sredini terena. Ona je došla do Boaćija, koji je iz prve proigrao Marina. On je tačno na vreme ubacio u prostor Rodića, a levi bek izuzetno centrirao na glavu Vukanovića, koji je pored perfektne partije u defanzivi, ali i tranziciji, postigao gol i kandidovao se za igrača meča.

Moglo se naslutiti tada da je ovaj dvomeč gotov. Ali drame je ipak bilo, zbog autogola Bena u 82. minutu, kada je jednu bezazlenu loptu skrenuo u gol Borjana. Nada se pojavila kod Švajcaraca, ali do kraja nisu imali ozbiljniju situaciju ispred gola Borjana i Zvezda je zasluženo u Ligi šampiona.

Žreb za elitno takmičenje je u četvrtak u 18 časova u Grimaldi Forumu u Monte Karlu, a Crvena zvezda biće u četvrtom šeširu.